Fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės ir (ar) fizinės saugos, atestavimo komisijos posėdis (2019)

Visuomenės sveikatos katedra aktyviai bendradarbiauja ir su kitomis Lietuvos įstaigomis, tarp kurių - Radiacinės saugos centras. Ši įstaiga yra atsakinga už valstybinę radiacinės ir radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos (toliau – fizinės saugos) mokymo priežiūrą, kurios tikslas – stebėti, koordinuoti, analizuoti, tikrinti bei vertinti radiacinės ir fizinės saugos mokymą vykdančių įstaigų veiklą.

Siekiant užtikrinti radiacinės ir fizinės saugos mokymo kokybę yra reikalaujama, kad mokymų metu paskaitas ir praktinius užsiėmimus vestų fiziniai asmenys, turintys galiojantį asmens, turinčio teisę mokyti radiacinės ir (ar) fizinės saugos, atestavimo pažymėjimą  ir tik jame nurodytomis radiacinės ir (ar) fizinės saugos temomis. Siekiant didinti kompetentingų lektorių skaičių, periodiškai organizuojami Fizinių asmenų, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės ir (ar) fizinės saugos, atestavimo komisijos (toliau – Atestavimo komisija) posėdžiai, kurių metu svarstomi suinteresuotų asmenų pateikti prašymai dėl atestavimo. 2019 metų gruodžio 18 d. Radiacinės saugos centre įvyko Atestavimo komisijos posėdis, kurio metu komisijos nariai svarstė asmens pateiktą prašymą suteikti teisę mokyti fizinės saugos temomis ir vertino asmens žinias. Vienas iš šios komisijos narių yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros asistentas dr. Donatas Austys.